piramidy całego świata


Z internetem jest inaczej niż z kioskiem z gazetami. Tam patrzę najpierw na tytuły gazet, potem na zawartość. Po niektóre z nich nie sięgam, choćby nie wiem, jak sensacyjne miały nagłówki. A zwłaszcza. Tymczasem wyszukiwarka internetowa podaje najpierw artykuły, potem się okazuje, że autorzy serwisu, który otwieram, mają zupełnie inne spojrzenie na świat. I jego koniec…

Uaktywniły się piramidy na całym świecie – Układ Słoneczny ogarnia, nieznana chmura energii międzygwiezdnej

Tak pisze w lutym , a właściwie kopiuje (podając źródło większego artykułu), ta informacja jest już w setkach powieleń, a są one przecież kopią anglojęzycznych njusów, takich jak: Worlds Pyramids Beaming Energy To Mysterious Space Cloud pełnych pięknych fotomontaży.

„Jakaś dziwaczna [dziwaczna – to bardzo naukowe stwierdzenie] energia atakuje, a niektóre z największych i najbardziej znanych na świecie piramid generują intensywne ilości energii. Kilka przypadków niezwykłych wiązek energii wystrzelających z piramid jest dobrze udokumentowana [dokumentacja znana wyłącznie Redakcji]. Prawdopodobnie, piramidy przywraca do życia coś nieznanego, przybywającego do nas z kosmosu, tak jakby były do tego zaprojektowane. Gdzie jest kierowana ta energia i dlaczego? Prawie w tym samym czasie, ludzie na całym świecie zaczęli słyszeć i nagrywać przerażające dźwięki i odgłosy, które wydają się pochodzić jakby z samej Ziemi”.

Z najbardziej oczywistych dla mnie powodów nie powinienem dalej czytać. Od razu widać, że autor nie może się zdecydować, czy piramidy ożyły za sprawą energii z kosmosu (atakującej), czy też one same generują tę energię (wystrzelającą). Jednak nawet nie czytając, wzrok automatycznie wyłapuje z tekstu pewne słowa. I przepadłem.

Wnioski zazwyczaj są podobne: NASA fałszuje zapisy obserwacji, usuwa stamtąd fakty istnienia Dobrze Wiemy Czego. Naukowcy to ignoranci, nie akceptują zjawisk, które wychodzą poza oficjalną naukę. Ale my i tak wiemy (Dobrze Wiemy Co)!

W artykule pojawiają się konkretne nazwiska:

„Wybitny rosyjski astrofizyk, Aleksiej Dmitriew twierdzi, że wie, co się dzieje i jest to o wiele gorsze niż wynika z ostrzeżeń NASA i ESA. Nasz cały Układ Słoneczny wszedł w ogromny, potencjalnie niebezpieczny, międzygwiezdny obłok energii.

Dr Dmitriew wykazał, że oba próbniki Voyager 1 i Voyager 2 zgłaszały dawno, że cały Układ Słoneczny jest zagrożony. Co gorsza, Merav Opher, współpracujący z NASA heliofizyk z George Mason University twierdzi, że ten międzygwiezdny obłok energii jest niestabilny i burzliwy.

Interakcja strumieni magnetycznych chmury z magnetosferą Słońca i Ziemi, może powodować mutacje jądra Słońca lub naszej planety, anomalne wiry polne i magnetyczne permutacji tworzące superburze czy szalone zmiany pogody. A co najbardziej niezwykłe, powoduje atmosferyczne i podziemne harmoniczne odgłosy, które można słyszeć prawie na całej planecie.”

Co to znaczy, że „Voyager 1 i Voyager 2 zgłaszały dawno, że cały Układ Słoneczny jest zagrożony„? To są przecież satelity bezzałogowe, nie mogą oceniać skali i zasięgu zagrożenia! Spodziewam się, że to nieudany skrót myślowy, bardzo nieudany, bo dane analizują ludzie. Wtrącone dalej zdanie, właściwie emocjonalnie obojętne nabiera w tym towarzystwie innego znaczenia. Obłok energii jest niestabilny i burzliwy. Taka jego uroda, zwykły wiatr też taki potrafi być. Pojawia się jeszcze na scenie profesor dr Elchin Khalilov – wybitny naukowiec. Całość jest ciekawa, nadawałaby się na scenariusz dla The Muppet Show albo Fraggle Rock, gdyby nie złowieszcze zakończenie:

„Dmitriew ostrzega, aby przygotować się na najgorsze. Na globalną katastrofę, która wystąpi nie za dziesiątki lat od teraz, ale w najbliższym czasie„.

A piszę o tym, aby wyjaśnić, kto jest kim. Przede wszystkim powiedzmy sobie jasno: wszyscy są wybitni. I nawet jeśli ktoś nie jest astrofizykiem, to jeszcze nie znaczy, że nie jest astrofizykiem!

http://www.igm.nsc.ru/Menu/LaboratoriesDetails.aspx?laboratoryid=90224

Дмитриев Алексей Николаевич

Aleksiej Dmitriewwybitny rosyjski „astrofizyk” – (Astrophysicist Dr. Alexey Dmitriev) to:

Дмитриев Алексей Николаевич (Alexey Dmitriev) –  doktor nauk geologiczno-mineralogicznych, kandydat nauk fizyczno-matematycznych (stopień naukowy niższy od stosowanego tam stopnia doktora nauk – odpowiednika polskiej habilitacji),  adiunkt  Laboratorium Ekogeologii Syberyjskiego Wydziały Rosyjskiej Akademii Nauk. [Professor of Geology and Mineralogy, and Chief Scientific Member, United Institute of Geology, Geophysics, and Mineralogy, Siberian Department of Russian Academy of Sciences. Expert on Global Ecology, and Fast -Processing Earth Events].

http://elchin-khalilov.wosco.org/

Elçin Xəlilov

Elchin Khalilov – profesor geofizyki w Azerbejdżańskiej Akademii Nauk w Baku, doktor nauk geologiczno-mineralogicznych [Prof. Dr. Elchin Nusrat Khalilov – Vice President of World Organization for Scientific Cooperation(WOSCO), Vice President of International Academy of Science H&E (Austria, Innsbruck), Academician of Russian Academy of Natural Science]

Zajmuje się badaniem nad zmianami klimatycznymi, przewidywaniem trzęsień ziemi i aktywności wulkanicznej. Opublikował też pracę na temat związku zjawisk sejsmologicznych z aktywnością słoneczną:  About possible influence of solar activity upon seismic and volcanic activities

Khaliov nie przyłożył jednak ucha do ziemi. Uważa, ze źródło dźwięków jest nad naszymi głowami: rozbłyski słoneczne, fale uderzeniowe wiatru słonecznego i strumieni cząstek generujących akustyczne fale grawitacyjne. „Powstają w górnych warstwach atmosfery a zwłaszcza na granicy atmosfery i jonosfery. Może być wiele przyczyn powstawania takich fal: trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, huragany, burze, tsunami, itp. Jednakże, skala zaobserwowanego szum zarówno pod względem powierzchni pokrycia i jego moc znacznie przekracza te, które mogą być generowane przez wyżej wymienionych zjawisk.”

http://physics.gmu.edu/~mopher/

Merav Opher
Photo by Evan Cantwell

Merav Opher – rzeczywiście astrofizyk

Doktor fizyki na Uniwersytecie w Sao Paulo, potem pracownik Wydziału Fizyki i Astronomii w George Mason University, od 2011 Wydział Astronomii w Boston University. Prowadzi badania w zakresie oddziaływań pola magnetycznego materii międzygwiezdnej z polem magnetycznym Słońca i innych gwiazd, łącząc modelowanie numeryczne z badaniami obserwacyjnymi. Dostępne w sieci publikacje, to: A simulation of a coronal mass ejection propagation and shock Evolution in the lower solar corona, 2008 oraz A strong, highly-tilted interstellar magnetic field near the Solar System, Nature 2009.

Warto wciągnąć ją w to zamieszanie, w końcu chmura wałęsającej się po kosmosie materii to nie byle co…

Z jej badań wynika hipoteza, że pole magnetyczne Słońca tworzy na granicy heliosfery zewnętrzną powierzchnię w postaci jakby piany – magnetycznych bąbli, które są pierwszą obroną Układu Słonecznego przed wpływem działania materii międzygwiezdnej.

http://www.txchnologist.com/2012/bubbles-at-the-edge-of-space-merav-opher-is-changing-astrophysics

Z powodu oddziaływań międzygwiezdnego pola magnetycznego z heliosferą, jest ona spłaszczona z jednej strony i rozciągnięta z drugiej, podobnie jak magnetosfera Ziemi. Na zewnętrznej warstwie słonecznego pola magnetycznego oddziaływania stają się tak silne, że powstają magnetyczne pęcherzyki plazmy na przestrzeni 100 milionów mil.
Wizualizacja: NASA

„Sprawa dziwnych dźwięków zatacza co raz szersze kręgi, pojawiają się nowe wątki. Choćby dane statystyczne, z których wynika, iż w rejonach gdzie zanotowano fenomeny dźwiękowe, znacznie wzrosła śmiertelność zwierząt hodowlanych. Takich sygnałów jest więcej.
Jeśli natomiast nie chcecie się martwić całą sprawą lub zaprzątać sobie głowy i ślimaka, może spodoba wam się inny komentarz znaleziony na jednym z forów, cyt.: „A ja uważam, że to Chuck Norris gra na skrzypcach”.
– skomentował sprawę Czarny Iwan w artykule na benchmark.pl – Dziwne dźwięki: eksperymenty NASA, wybuchy na Słońcu, Chuck Norris gra na skrzypcach?

Ten wpis został opublikowany w kategorii komentarze, Pogranicza i pobocza, Zjawiska na Ziemi i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s